Lübnan Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

LÜBNAN TURU

Beyrut - Trablusşam - Saida - Jeita & Harisa - Baalbeck - Bekaa Vadisi

Tur Programı

1. Gün: İstanbul- Beyrut

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Katı "HUZURLU SEYAHAT - THY" Kontuarı önünde saat 04.00’de buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY'nin TK830 seferi ile saat 06.25’de Beyrut’a hareket ediyoruz. Varış: 08.20. Varışı müteakip Lübnan Şimal Vilayeti'nin merkezi ve 2. büyük şehri Trablusşam’a doğru yola çıkıyoruz (81 km). Kuzeydeki Trablus, câmileri, hanları, çarşıları, Sultan Hamid’den kalma Saat Kulesi ve kulenin arkasındaki parkı ile en çok Osmanlı kokan Lübnan şehridir. Halkın çoğu Sünnî olan Trablusşam’a varışımızla birlikte Osmanlı Tren İstasyonları, camiler, Diba Mescidi haziresinde medfun olan Hz. Mevlânâ Ziyâüddin Hâlid-i Bağdâdî (ks.) meşhur halifelerinden Ahmed bin Süleyman Ervâdî Hz’nin kabrini ziyaret ediyoruz. Ardından Trablus turumuzda medreseler, Mina SahiliTripoli KalesiTripoli ÇarşısıAbdurrahman Halab TatlıcısıTripoli Arka SokaklarıSabun HanlarıTerziler Çarşısı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Beyrut’a dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.


2. Gün: Beyrut - Saida

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Beyrut şehir turumuzda Güvercin KayalıklarıSolider MeydanıEski Saat KulesiHamra Bölgesi ve Chouf bölgesinde 1853’de inşa edilen Osmanlı mimarisinden esinlenerek yapılan Büyük Saray'ın görülmesini müteakip Deyr-ül Kamer Köyü'ne doğru yola çıkıyoruz (40 km). Tarihi dokusu korunmuş birçok bina bulunan ve eski Lübnan tarzı mimariden çok güzel örnekler barındıran bu köyü ziyareti müteakip, Lübnan’ın 3. büyük şehri olan Saida’ya hareket ediyoruz (40 km). Deniz KalesiEshmun Tapınağı 1721 yılında Ali Ağa tarafından inşa edilmiş olan Osmanlı Sarayı Debbane göreceğimiz yerler arasındadır. Saida ziyaretimizin ardından Beyrut’a dönüyoruz (45 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.


3. Gün: Beyrut - Ballbeck

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tarihi Baalbeck şehrine hareket ediyoruz (85 km). Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış üç tapınak ve devasa sütunlar. Antik çağın sırlarla dolu bilim dünyası, modern bilimin ulaşamadığı veriler. Yaklaşık 2 bin tonluk işlenmiş bu sütunları kim koydu? sorusunun cevapsızlığında, tarihten günümüze uzanan gizemiyle dünyanın en büyük tapınak şehri Baalbeck’i gezdikten sonra vakit yettiği takdirde Encer (Anjar) Kasabası'na hareket ediyoruz. Beyrut 58 km mesafede bulunan bu kasaba Halife El – Velid Ibn Abdel Malek tarafından 8.yy da yaptırılmıştır. Kasabanın güçlü surları içinde kalıntılar, üç saray, pazarlar, iki hamam ve bir cami bulunmaktadır. Turumuzun ardından Beyrut’a dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.


4. Gün: Beyrut-Jeita - Harissa -İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jeita’ya hareket ediyoruz (20 km). Jeita Mağarası Dünyanın 7 harikası için aday gösterilmiş olup, Dünya üzerindeki en güzel mağaralardan biridir. Jeita Mağarası gezimizin ardından Harissa'ya hareket ediyoruz (6 km). Harissa'ya varışımızın ardından havanın müsaitlik durumuna göre teleferik ile deniz seviyesinden yaklaşık 600mt yükseklikte olan Jounieh Körfezi’ni ve uçsuz bucaksız Akdeniz’i keyifle izleyeceğimiz Harissa Tepesi’ne çıkıyoruz. Tepe’de 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana Heykeli ve katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Dünyanın en eski şehirlerden biri olan ve tarihi M.Ö 5000 yıllara dayanan Byblos şehrine hareket ediyoruz (20 km). UNESCO’nun Dünya Mirasları listesinde yer alan ve büyük bir ticaret limanı olan Byblos şehri, zamanında antik Mısır ile olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile papirüs bitkisi kağıdı ticareti ile anılan bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca'da papirus anlamına gelen Byblos adını verilmiştir. Byblos ziyaretimizin ardından erken akşam yemeği sonrası dönüş yolculuğumuz için havalimanına hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK827 seferi sayılı 22.05 uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varış: 00.10 (Ertesi gün).


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul / Beyrut / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • 3 gece 4* Coral El Hamra Hotel vb. otelde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde, set-menü akşam yemekleri otelde veya restoranda (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir)
 • Harissa Tepesi tek yön teleferik bileti
 • Tripoli Kalesi, Baalbeck, Jeita Mağarası giriş ücreti
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içeçekler
 • 50TL yurtdışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Lübnan Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri